Шампионите поведоха с два чисти гола още до почивката

"Лудогорец" удари "Ботев" Пд с 3:0 у дома в най-интригуващия сблъсък от 25-ия кръг на Първа лига.

На „Хювефарма Арена“ в Разград шампионите поведоха с два чисти гола още до почивката и в рамките на по-малко от десет минути в началото на срещата, предаде БГНЕС. Бърнард Текпетей откри в десетата минута след асистенция на новото попълнение Матиас Тисера. Последва попадение на Оливие Вердон след подаване на Игор Пластун.

След паузата „зелените“ вкараха и трети гол чрез Каули Оливейра. До края нямаше нови попадения и така "Лудогорец" записа нови три точки, като си върна преднината от девет точки пред втория ЦСКА на върха в класирането. "Ботев" е трети с 43 пункта. И двата отбора ще играят в първата шестица, като ще се срещнат и в плейофите на първенството.

В последния кръг от редовния сезон на шампионата „канарчетата“ приемат "Локомотив" София, докато разградчани гостуват на "Берое".

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.