Традицията е от 2013 година
За една вечер улица в Лом се превърна в голяма трапеза под открито небе. По повод Деня на съседа движението беше спряно, а десетки жители изнесоха маси, столове и домашно приготвена
храна. Идеята на празника е хората да се съберат, да поговорят и да се опознаят по-добре.
359-килограмова шопска салата събра жители и гости на Елин Пелин
Традицията за съседска обща трапеза на улица „Митко Палаузов“ в Лом е още от 2013 година. Тази година улицата събра близо сто души. Трапезата събра съседи от различни улици. Организацията е изцяло доброволна, а участниците носят храна, напитки и добро настроение. Шеговито казват, че за една вечер създават собствена държава.
Инициативата "Голямата маса" събира жители и гости на София
Има обаче две теми, които в Деня на съседа остават извън разговорите - болестите и политиката.
Повече по темата гледайте във видеото.
Последвайте ни