Тя беше в трета серия и финишира на второ място с време от 28,08 секунди

Най-добрата българска лекоатлетка в спринтовите дисциплини Ивет Лалова се класира с лекота за 1/2-финалите на 200 метра на Световното първенство в Лондон.

Ивет Лалова завърши седма в бягането на 100 метра в Лондон

Лалова беше в трета серия и финишира на второ място с време от 28,08 секунди, пише Gong.bg.

„Страхотно второ начало за мен, любимата ми дисциплина 200 м. Стискайте палци в четвъртък, когато е най-важното бягане - а именно полуфиналът, където само първите две се класират за финал. Бъдете с мен и ми давайте сила от България”, призова Ивет Лалова.

Какви са българските надежди на Световното по лека атлетика?

Първа се нареди Стивънс от САЩ с време от 22,90 секунди, а третата позиция остана за Сашалии Форбс от Ямайка с време от 23,26 секунди.

Над 2000 спортисти участват в тазгодишното Световно по лека атлетика (ПЪЛНА ПРОГРАМА)

Останалите момичета от тази серия ще трябва да изчакат резултатите от всички серии, за да видят дали имат шанс за класиране на 1/2-финалите.

Полуфиналите са в четвъртък, а Ивет е финалистка на тази дистанция от миналото световно първенство. Сред съперничките на най-добрата ни спринтьорка ще бъде действащата световна шампионка на половин обиколка - Дафне Схиперс от Холандия.

През последните 2 години Ивет Лалова бе сред най-добрите 8 атлетки на 200 метра в света.