Снимка: Shutterstock
Ето кои заглавия да не пропускате през месеца на жената
През март месец се радваме на много поводи за празник, а една хубава книга винаги е добра идея за подарък. Месецът на жената е времето, когато зимата си отива и животът отново разцъфтява, пише Vesti. Ето защо предложенията ни за книги, които да прочетем през март са цветни, колоритни и приятни.
Възползвайте се от слънчевите дни и излезте в парка с любима книга в ръка. Така освен, че ще обогатите организма си с витамин Д, ще се снабдите и с много душевна енергия.
„Хипи” – Паулу Коелю
„Най-лошото убийство е онова, което ни отнема радостите на живота”
Най-новата книга на бразилския писател Паулу Коелю е вихър от емоции и лични преживявания, които той предава по толкова реалистичен начин, че човек може лесно да стане част от историята, за която се разказва. „Хипи” е роман, в който Паулу Коелю преживява отново ерата на хипи движението и чрез художествения похват ни предава собствените си премеждия.
Романът разказва за една любов в нестабилни времена, когато чувствата са просто въпрос на забавление и свобода. „Хипи” ни пренася във времето на „Бийтълс” и „Ролинг Стоунс”, когато смисълът на живота е бил да бъдеш щастлив.
„Където дърветата пеят” – Лаура Гайего
„И там я намериха, мъртва между корените му, в една студена зимна утрин”
Лаура Гайего е една от най-добрите съвременни испански писателки. Любимият ѝ жанр е фентъзи и пише предимно за тийнейджърската аудитория, но в книгите ѝ човек може да открие много поуки и истини за живота.
„Където дърветата пеят” е една красива и нежна история от времето на рицарите, принцовете и принцесите. Историята разказва за Виана, която чака своя любим да се завърне от войната с варварските племена, като междувременно потъва в магията на Гората, където дърветата пеят.
„От дълбините на времето” – Рьоне Баржавел
„В този затвор той изживяваше своята свобода”
Рьоне Баржавел е френски журналист, сценарист и писател, живял и творил през по-голямата част от 20-ти век. Той е популярен с футуристичните си романи и спомагането за развитието на научната фантастика като жанр в литературата.
„От дълбините на времето” е един от най-големите му шедьоври. Публикуван за пръв път през 1968 г., той разказва за френски полярни изследователи, които откриват останки от древна цивилизация на 900 хиляди години под дебелите ледове на Антарктида. Романът на френския писател е актуален и днес и предизвиква размисли у читателя за пороците на днешния свят и въпросителните в любовта.
„Последният оракул” – Джеймс Ролинс
„Човеко, опознай себе си и така ще опознаеш Вселената и боговете”
Джеймс Ролинс е псевдоним на писателя, журналист и ветеринар Джеймс Пол Чайковски, който е автор на едни от най-популярните трилъри и приключенски романи.
„Последният оракул” е едно от многото му заглавия от серията „Сигма”. Романът от 2008 г. разказва за една глобална схема с аутистични деца, използвани като експеримент за създаването на следващия голям пророк. Историята е базирана на древни пророчества от гръцката митология, но разказва и за модерни научни методи, които могат да доведат до унищожаването на света.
„Астрофизика за заети хора” – Нийл Деграс Тайсън
„Не просто живеем в тази Вселена. Вселената живее в нас”
Нийл Деграс Тайсън е американски астрофизик, водещ на актуализираното предаване „Космос” на Карл Сейгън. Тайсън освен, че е отличен и иновативен учен и се концентрира върху наблюдения в различни области от космологията и астрофизиката, е и умел разказвач.
В „Астрофизика за заети хора” той разказва за Вселената, за Големия взрив и черните дупки, но по един поетичен и увлекателен начин, който няма как да не прикове вниманието ни. В книгата няма излишни факти, но има достатъчно информация, която ни дава представа за това как изглежда и как функционира пространството, от което и ние самите сме част.
Информация: Vesti
И още по темата:
Синът на Джеръм Д. Селинджър публикува неиздадени негови творби
Майки в Лондон събират български детски книжки, за да знаят децата родния език
Симеон Колев написа книга със съвети за "умното" родителство
Граждани превърнаха входа си в библиотека (ВИДЕО)
Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.