
Снимка: Getty images
Според унгарския премиер препоръката на ЕК за действия при кризи, показва подготовка за предстоящи събития
"Брюксел се готви за война", заяви унгарският премиер Виктор Орбан в интервю за общественото радио в петък, предаде унгарската новинарска агенция МТИ.
"Унгария остава на страната на мира", каза той, визирайки предложението на Европейската комисия европейците да се запасят със стоки от първа необходимост за 72 часа. Орбан заяви, че макар да изглежда комично, че Брюксел изпраща послание към всички европейски семейства да се запасят с достатъчно храна за 72 часа, всъщност "това трябва да се приеме сериозно".
Предложение: Всеки европейски гражданин да има комплект за оцеляване при бедствия
"Ако се вникне по-дълбоко, е доста ужасяващо да се види какво се върти в главите на тези хора - подготвят ли се за нещо?", попита унгарският премиер. Той заяви, че не изглежда, че в момента Европа е застрашена от война, като добави, че е нереалистично някой да нападне държава член на НАТО.
Европейската комисия представи план за действия при кризи
Онези, които се подготвят за война, обикновено го правят, за да започнат някакво военно действие, каза Орбан и добави, че в светлината на предложението на ЕК тече политическа подготовка за по-дълбоко въвличане във война.
Според него унгарските семейства не бива да правят нищо необичайно. "Няма заплаха от война. Унгария няма да воюва с никого", каза той. "Ние сме на страната на мира и ако Европа започне война, ние определено няма да воюваме", подчерта в заключение унгарският премиер.
Редактор: Виктория Гетова