
Снимка: iStock
Младежът създал лаборатория на тавана в дома на родителите си
Полицията в Германия извърши обиск в дома на 16-годишно момче, заподозряно в производство и съхранение на смъртоносни токсини, съобщи ДПА. Случаят е от град Цайтхайн, който се намира на около 65 км източно от Лайпциг. Води се разследване по подозрение за престъпление по Закона за военните оръжия. Твърди се, че младежът е създал лаборатория на тавана в дома на родителите си, където изработил няколко ампули, съдържащи смес от аконитин и рицин.
Рицинът, който се произвежда от семената на едноименното растение, е класифициран като биологично оръжие съгласно закона. Аконитинът също е произвеждан от растения токсин.
Руските войски се подготвят да работят при радиоактивно замърсяване
Целта на акцията била да се поставят под контрол всички токсични вещества и други доказателства по случая, се казва в изявлението на полицията. Районът, където се провела операцията, е бил отцепен.
Прокурорите заявиха, че не е поискана заповед за арест и момчето няма криминално досие. Понастоящем няма причини, които да налагат задържането му.
Редактор: Габриела ВинароваПоследвайте ни