Въпросът ще бъде внесен за разглеждане в парламента

Турското правителство възнамерява да забрани продажбата и вноса на електронни цигари, обяви министърът на здравеопазването Фахретин Коджа, предаде БТА.

Въпросът ще бъде внесен за разглеждане в парламента.

По-рано Центърът за профилактика и контрол на болестите (CDC) в САЩ съобщи за взрив на белодробни и респираторни заболявания сред почитателите на електронните цигари. От центъра са предложили на хората да „разгледат възможността за отказ от електронните цигари”.

Вероятният причинител на заболяванията е масло с витамин Е.

Електронната цигара – новата мода сред децата

Специалисти от Управлението по санитарен надзор върху качеството на хранителните продукти и медикаменти в САЩ са открили веществото в примеси с марихуана, която заболелите пушачи на електронни цигари са пушили.

Въпреки това няма единодушие по темата и експертите смятат, че е рано да се правят окончателни изводи.

Новините на NOVA - вече и в Instagram, последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook ТУК.

 
Редактор: Габриела Винарова