Очаква се ветровете да достигнат до 110 км/ч

Свирепи вълни връхлетяха канадската провинция Нова Скотия след като ураганът "Лий" достигна бреговете на страната.

Националният център за ураганите на САЩ заяви в последната си актуализация, че "Лий" е стигнал до Лонг Айлънд, малък остров югозападно от Халифакс, с очаквани максимални ветрове от 110 км/ч. Крайбрежни наводнения и проливни дъждове има и в части от Нова Англия и Атлантическа Канада.

Заснеха ярка светлина в окото на урагана „Лий” (ВИДЕО)

Летище Халифакс беше затворено за всички полети. Властите призоваха хората да си стоят вкъщи и да не излизат навън при никакви обстоятелства.

"Лий" се вихри като голям ураган над Атлантическия океан повече от седмица, заплашвайки за кратко Бермудските острови. Това е втора поредна година, в която такава мощна буря достига Канада, след като ураганът Фиона връхлетя източна Канада преди година.

Новините на NOVA - вече в InstagramTwitterTelegram и Viber - последвайте ни. За още новини харесайте и страницата ни във Facebook.

Редактор: Мартин Николов