Жуан Фелипе изпусна дузпа на "Бончук", Буш с греда при 0:0

Предпоследният във временното класиране на футболната "А" група Марек препъна още един от софийските грандове, завършвайки 0:0 с лидера в класирането ЦСКА. В началото на октомври дупничани спряха и Левски, но тогава резултатът бе 1:1.

Треньорът на домакините Тенчо Тенев бе избрал подчертано дефанзивен подход, а целта на Марек бе очевидна още от първата минута. Точката бе първа за състава от Дупница в мач срещу ЦСКА от 2007 година насам, когато те надиграха "червените" вкъщи с 1:0. ЦСКА пък остава начело в класирането, като в 12 поредни шампионатни двубоя няма поражение.

Гостите от София можеха да си тръгнат и с трите точки. В 55-та минута водещият им реализатор Серджиу Буш уцели напречната греда след удар от няколко метра. В 74-та минута съдията Александър Костадинов отсъди дузпа за игра с ръка на Мартин Димитров. Жуан Фелипе обаче пропусна от 11-те метра.

Равенството бе трето за ЦСКА в рамките на изминалите четири кръга, а с него те допуснаха разликата до втория Лудогорец да стане само три точки.