"Белите" с първи успех над "сините" от 2003 година насам

Славия победи Левски с 3:1 в мач от 19-ия кръг във футболната "А" група. Отборът на Иван Колев стигна до трите точки след хеттрик на Жереми Манзоро. Французинът откри резултата от фаул две минути преди почивката, а през втората част добави още две попадения.

Левски успя да изравни от дузпа в 54-та минута, реализирана от Валери Домовчийски. В заключителните секунди на първото полувреме Аймен Белаид от Левски беше изгонен заради втори жълт картон, след като вкара гол с ръка.

Успехът бе първи за Славия срещу Левски в мач от първенството от 8 март 2003 година, когато "белите" победиха с 2:1 на стадион "Георги Аспарухов". Дългата серия без победа за състава от "Овча купел" срещу "сините" спря на 23 мача.

След загубата Левски остана с 28 точки. 2014 година бе ужасна за тима - във всички турнири в рамките на изминалите 12 месеца отборът на Георги Иванов допусна 17 поражения.

Жереми Манзоро пък вкара своя първи хеттрик в "А" група. Последният футболист с три гола в една среща за Славия беше Галин Иванов, отличил се при 5:1 над Нефтохимик на 14 март. Французинът е и вторият с хеттрик в настоящия шампионат. Преди него нападателят на Берое Венцислав Христов се отличи с три попадения при 4:0 над Марек.