Играчите на Владимир Петкович отпаднаха от Европейското първенство

Полша е първият четвъртфиналист на UEFA EURO 2016, предаде Gong. В страхотен осминафинален двубой, донесъл много емоции на зрителите, Полша победи Швейцария след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 1:1, а при дузпите единственият пропуск на Гранит Джака значеше край на участието на "кръстоносците" на Европейското първенство.

Така Полша за първи път в историята си достигна до топ 8 на европейски финали докато за Швейцария остана разочарованието от пропуснатия шанс. Двата тима си разделиха по едно полувреме като поляците поведоха чрез гол на Якуб Блашчиковски в 39-ата минута. Джердан Шакири обаче изравни 8 минути преди края на редовното време с изумителен гол със странична ножица. Швейцарците сякаш пропуснаха да решат всичко в продълженията, а при дузпите поляците демонстрираха по-железни нерви и триумфираха.

Така играчите на Владимир Петкович ще се приберат в Швейцария с високо вдигната глава докато Полша започва подготовка за своя четвъртфинал, в който съперник на Левандовски и компания ще бъде победителят от мача Хърватия - Португалия.

Източник: Gong.bg