Двата тима излязоха един срещу друг на стадион \"Васил Левски\", където се надиграваха пред над 15 000 зрители...

ЦСКА спечели Купата на България, след като победи Славия с 1:0 на финала.

\"Армейците\" триумфираха с приза след пет години чакане, след като последната им победа за Купата беше през 2006 година.

Тимовете излязоха един срещу друг на стадион \"Васил Левски\", където се надиграваха пред над 15 000 зрители.

Двубоят започна равностойно, като играта се водеше предимно в центъра на терена. ЦСКА обаче сякаш имаше повече изстрели към вратата на \"Белите\", като резултатът не закъсня и в 39-та минута Спас Делев отбеляза за 1:0.

Второто полувреме отново ЦСКА показаха малко по-голяма активност, като Спас Делев можеше да удвои резултата на няколко пъти, но в крайна сметка вратарят на Славия предотврати опасностите и срещата завърши само с един гол в полза на \"червените\".

В 88-та минута Басо получи червен картон, заради съприкосновение със Спас Делев, който реагира малко по-драматично от реалността и падна на земята. В последствие Делев получи жълт картон за симулация. ЦСКА завърши на трето място в първенството този сезон. /БГНЕС