![Снимка: Getty images](https://nstatic.nova.bg/public/pics/nova/article/980x551_1739393680.jpg)
Снимка: Getty images
Петият президент на страната обвини настоящия държавен глава Володимир Зеленски
Петият президент на Украйна Петро Порошенко в периода (2014-2019 г.) каза в четвъртък, че Съветът по национална сигурност и отбрана на Украйна му е наложил санкции и обвини настоящия президент Володимир Зеленски, че подкопава националното единство, предаде „Ройтерс“.
Имената на Зеленски и Порошенко изчезнаха от руската база данни с издирвани
„Съветът по национална сигурност и отбрана прие противоконституционно, политически мотивирано решение – да наложи санкции срещу мен, Петро Порошенко като лидер на опозицията и пети президент на Украйна“, се казва в изявление на Порошенко.
Зеленски, който победи Порошенко на изборите през 2019 г. заяви във вечерното си видеообръщение, че на сесия на Съвета са били одобрени решения и предупреди, че всеки, който заплашва националната сигурност, ще понесе отговорност. Той не спомена Порошенко по име.
Редактор: Виктория Гетова