"Това е важна история. Става въпрос за държава с огромна мощ, за кибер война", разказва режисьорът на филма
Европейската премиера на филма на Оливър Стоун "Сноудън", посветен на бившия сътрудник на Агенцията за национална сигурност на САЩ Едуард Сноудън, станал разобличител, се състоя в Берлин, информира "Ройтерс", цитирана от БТА.
The NYT movie review of "Snowden" https://t.co/xOWFVldIr6 pic.twitter.com/MF9vNoGsCi
— The New York Times (@nytimes) September 17, 2016
Филмът с участието на Джоузеф Гордън-Левит и Шайлин Удли е заснет отчасти в германската столица. В "Сноудън" се говори за най-голямото изтичане на данни в историята на САЩ. След като ги предоставя на журналисти през 2013 г., Едуард Сноудън отлита за Хонконг, а след това намира убежище в Русия.
"Това е важна история, която има много общо с настоящето и бъдещето. Става въпрос за държава с огромна мощ, за кибер война. Това са сериозни неща", заяви режисьорът Оливър Стоун, станал известен с филмите си "Джей Еф Кей", "Убийци по рождение" и "Уолстрийт".
Видео: Ruplty
Редактор:Последвайте ни