Темата коментират главни инспектори Александър Нецов и Кристиян Костов

Задържаха дилър на дрога, предложил 20 000 лева подкуп на полицаи. Столичен автопатрул спрял за проверка кола, в която били шофьорът и един пътник. Именно у втория мъж полицаите намерили полиетиленови пликчета с бяло прахообразно вещество.

Мъжът опитал да подкупи полицаите. Последвало задържането му и проверка на дома му, където били намерени множество от въпросните пликчета. Иззети са и пари. Той вече е привлечен като обвиняем за разпространение на дрога и предлагане на подкуп на полицаи.

Наркодилър предложи 20 хиляди подкуп на полицаи, те го задържаха (СНИМКИ)

„В Първо РПУ и цялата столична дирекция на МВР тече операция по превенция и противодействие на употребата, притежанието и разпространението на наркотични вещества. На полицаите е направило впечатление съмнителното поведение на шофьора на автомобила и той е спрян за проверка. Мъжът е дал положителна проба за наличие на кокаин в кръвта”, коментира началникът на „Криминална полиция” в Първо РПУ в София гл. инспектор Александър Нецов в ефира на „Здравей, България”.

„Един от двамата, возещи се в колата, е предложил сумата от 20 000 лева на полицейските служители, за да не извършат действията си по служба. Колегите от отдел „Охранителна полиция” реагират своевременно и задържат двете лица. Повдигнати са им обвинения”, заяви началникът на „Икономическа полиция” в полицейското управление гл. инспектор Кристиян Костов.

Според Нецов има данни за предишни криминални прояви на мъжa, опитал да подкупи полицаите.

Повече по темата гледайте във видеото.

tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking