ЦСКА победи Берое минимално 1:0 на "Армията" в повторния дебют на Мартин Петров за "червените".

ЦСКА победи Берое минимално 1:0 на "Армията" в повторния дебют на Мартин Петров за "червените". Бившият национал се появи в игра в 63-та минута на мястото на автора на единственото попадение - Бруно Морейра. Успехът можеше да е и по-категоричен, но с пропуски се отличиха Марсиньо, Чочев и Милисавлевич. Голът падна в 28-та минута. Неманя Милисавлевич надбяга Веселин Пенев отдясно по атаката, влезе в наказателното поле и върна топката към точката на дузпата, където Морейра с шпагат я насочи в долния десен ъгъл за 1:0. Няколко минути по-късно Морейра се разписа за втори път, но попадението бе отменено заради засада. Мартин Петров се включи с много желание през последния половин час, но бе видно, че му липсва игрови ритъм. Нещо, което самият той призна вчера при представянето му. Петров постоянно търсеше топката, а на няколко пъти действа нестандартно, раздавайки кълбото с едно докосване. Четвърт час преди края бразилецът Марсиньо се откъсна сам срещу Караджов, нахлу мощно в наказателното поле, но шутът му бе много неточен. Пропускът бе аналогичен на трите му такива срещу Славия на "Овча Купел". В края сърбинът Неманя Милисавлевич бе сменен принудително заради травма, но все още не е ясно колко сериозна е тя. С успеха ЦСКА се върна на трето място във временното класиране на 5 точки зад лидерите Литекс и Лудогорец. "Червените" водят с 4 точки на Левски и Ботев. В следващия кръг, в неделя, ЦСКА гостува на Черно море.