Литекс оглави класирането в "А" група

Отборът на Славия постигна важна победа с 2:0 над Нефтохимик в мач от 17-тия кръг на "А" група, игран на стадион в квартал "Овча Купел".

Двубоят бе много важен и за двата тима, които са замесени в борбата за оцеляване, като след този успех "белите" вече са на три точки над чертата. Резултатът в срещата бе открит още в третата минута, когато Чавдар Янков се разписа след асистенция на Атанас Курдов.

В 31-та минута Фернандо да Силва удвои преднината на своите с точен изстрел с глава. Гостите се опитаха да се върнат в мача, като най-доброто положение за тях бе малко преди почивката, когато след меле в наказателното поле на Георги Петков топката срещна гредата.

В крайна сметка Славия стигна до успеха и вече има актив от 17 точки, докато Нефтохимик остава на 12-то място с 12 точки. В другия ранен мач от днес Литекс разби Пирин Гоце Делчев с 6:2 и отново излезе на първо място в класирането.