Тя е удряла бебето, защото плачело и това я изнервяло

 

Бебето, бито почти до смърт от акушерка в родилен дом, е в стабилно състояние. То вече е без опасност за живота.

 

Според разследващите няма връзка между акушерката Емилия Ковачева и родителите на бебето. Те не са имали предишен контакт преди 17 април. На записа, с който Нова телевизия разполага, се вижда, че акушерката обгрижва останалите бебета.

 

Поради голямата жестокост, кадрите със самия побой над малката Никол не бяха излъчени в Новините на Нова, няма да бъдат качени и на сайта NovaNews.bg

 

По време на разпитите в полицията акушерката Емилия Ковачева разказала, че започнала да удря бебето, защото то плачело повече от другите деца в стаята и това я изнервило. На записа се вижда, че тя обгрижва останалите бебета и насочва агресията си само към малката Никол.


Няма данни акушерката да е употребявала алкохол. А преди инцидента колегите й не забелязали нищо необичайно в поведението й.


„Ние сме шокирани. По никакъв начин не е индикирала промяна в своето поведение, което би могло да подскаже извършването на подобна жестокост”, заяви Ангелина Рингова, ПР на болница „Софиямед”.

Още по темата


Разследващите цитират психолози, които допускат, че това може да е бил метод, който жената е ползвала и преди – с удар да зашемети бебетата, за да заспят. Това обаче е само предположение, не се базира на свидетелски показания. Иззети са записи от охранителната камера за дълъг период от време назад, за да се види дали Емилия Ковачева е действала по този начин и с други бебета.


А колегите и близките на Емилия са категорични, че тя е била всеотдайна в работата си и никой, никога не се бил оплаквал от нея. Това разказва и майка й.


„Доволни са били хората, с букет, бонбони, с какво ли не. И тук по три циганета е израждала и са доволни циганките”, разказа майката на Емилия.


Разследващите са категорични, че през цялото време жената е разбирала какво прави.


„Вероятно в последно време е почнала да става или по сприхава и колегите й са забелязали някаква промяна. Или в колектива, в който работи са видели, че има някаква промяна. Сигурно са го отдали на някаква преумора”, обясни психологът Тошко Тодоров.


А преумората не е изключена. От прокуратурата оповестиха официално, че в нощта на инцидента, акушерката е сляла две дежурства и е била 24 часа на работа. От „Софиямед” отказаха да кажат дали това е редовна практика.


Минималната присъда за това престъпление е 15 години затвор, разследващите обаче отчитатм че ако признае вина, присъдата за извършителя може да бъде намалена на 10 години.


Повече по темата гледайте във видеото.

 

 

tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking