Снимка: БТА/АП
Има и четирима ранени
Четирима души, сред които и дете, са убити при руските въздушни удари по столицата на Украйна - Киев, тази нощ, предаде "Укринформ", като се позова на информация на градската военна администрация.
Украинските власти потвърдиха смъртта на възрастна двойка и 3-годишният им внук в село Пуховка, намиращо се значително по-далеч от Киев, след като дрон е поразил дома на семейство. Трима други членове на същото семейство и съсед бяха приети в болница, съобщиха местните власти.
Началникът на киевската военна администрация на Киев Тимур Ткаченко съобщи в канала си в приложението Telegram за щети на три места в град Бровари. Падащи отломки са нанесли щети на сгради, някои от които жилищни, уточни той.
Най-малко 21 жертви и десетки ранени при нови масирани удари в Украйна
Около десет експлозии отекнаха в украинската столица Киев тази нощ след предупреждение за руски балистични ракети, предаде "Франс прес". Военната администрация на украинската столица призова жителите да се отправят към укритията заради "въздушна тревога, вследствие на руско нападение с балистични ракети“.
В сряда най-малко 20 души бяха убити при руски нощни въздушни удари срещу Киев и околностите му.
Украинските противовъздушни системи не успяха да неутрализират никакви ракети поради липса на прехващачи, които Володимир Зеленски призовава западните си съюзници да осигурят.
Руското Министерство на отбраната съобщи от своя страна, че при нощните ракетни атаки и ударите с дронове срещу Киев и околностите му са били поразени обекти на големия украински производител на оръжия "Файър Пойнт" (Fire Point), съобщава ДПА. Според ведомството е бил нанесен удар по производствен обект, в който се изработват части и бойни глави за украинските крилати ракети Еф Пи-5 "Фламинго".
Зеленски обяви началото на специални операции срещу руската военна промишленост
Руското Министерство на отбраната заяви също, че е унищожен склад за гориво, снабдяващ украинската армия, но не представи доказателства в подкрепа на твърденията си.
Кметът на Киев Виталий Кличко съобщи в Telegram, позовавайки се на получена информация, че в киевския Оболонски район горят резервоари с петролни продукти.
Според украински източници руските нападения с ракети и бойни дронове са били насочени основно към района на Бровари край Киев, както и при ударите в четвъртък. Там се намират множество логистични центрове.
Редактор: Ивета КостадиноваПоследвайте ни