Серия подобни кражби бяха извършени във френския курорт

Въоръжен грабеж на бижута на стойност 40 млн. евро беше извършен във френския курорт Кан. Обирът е станал тази сутрин по време на изложба на скъпоценности в един от големите хотели в града.

 

Хотелът, от който са откраднати бижутата, се намира в един от най-престижните квартали на Кан. Въоръжен мъж нахлул в залата, където били изложени скъпоценностите. Носел куфарче и отнесъл в него откраднатите бижута.

 

До момента не е ясно чии са откраднатите бижута. Това е поредната от серията подобни грабежи, извършени във френския курорт, известен с ежегодния си филмов фестивал.

 

Фестивалът в Кан привлича знаменитости от цял свят. През май тази година обаче по време на провеждането му бяха извършени два подобни обира. Огърлица на стойност почти 2 млн. евро изчезна по време на прием. Седмица преди това бижута на стойност 777 млн. евро бяха откраднати от хотелската стая на служител на известна швейцарска бижутерска фирма.

tracking tracking tracking tracking tracking tracking tracking