Президентът на клуба избра българина като най-добър

Благой Георгиев бе избран за играч №1 на Терек в мача срещу Амкар Перм от руското първенство. Лично президентът на тима от Грозни обяви българина като най-добър в двубоя.

Мачът се игра в неделя и завърши с ценен успех за Терек с 1:0. След тази победа тимът от Грозни излезе на второ място в класирането с актив от 25 точки, изпреварвайки фаворитите за титлата Зенит и ЦСКА Москва, които имат по 24.

Благой Георигев беше доста активен по дясното крило и няколко пъти постави вратаря на домакините под напрежение. Същото се отнася и за друг бивш български национал - Георги Пеев, който пък на два пъти можеше дори да се разпише и да развали празника на Благой Георгиев и компания.

Особено интересна беше атаката в 30-тата минута на срещата, когато Пеев се промъкна в наказателното поле и стреля плътно по земята, но топката мина на сантиметри в аут. И двамата българи играха пълни 90 минути за своите отбори, оставяйки отлични впечатления.