Гол в добавеното време донесе първа победа за словенците в квалификациите

Младежкият национален отбор на България загуби с 1:2 при гостуването си на Словения в мач от европейските квалификации.

Победният гол в срещата бе отбелязан в добавеното време на срещата, когато Андраз Шпорар вкара за домакините. Преди това Словения поведе с гол на Блаж Върховец в 24-ата минута, а Едисон Йорданов изравни в 53-ата.

На „Спортни парк“ в Нова Горица, домакините започнаха мача по-добре и логично с оглед на играта стигнаха до първия гол. Върховец стреля извън наказателното поле, топката рикошира в български футболист и излъга Георги Китанов. През втората част треньорът Михаил Мадански реши да пусне в игра футболистът на „Борусия” Дортмунд Едисон Йорданов, който се отблагодари с красив гол след пробив отдясно и прецизен удар във вратата зад Ажбе Юг.

Победата бе първа за Словения в квалификациите, а България остана трета с 8 точки от 6 мача. Лидерът Дания е с 11, а вторият Русия с 10, но и двата отбора са с мач по-малко от „лъвовете“.