Кирил Николов - Дизела участва в турнир по ориентиране в Копривщица

Най-добрият ни състезател по ориентиране Кирил Николов - Дизела доказа за пореден път, че в България няма по-добър и издръжлив състезател от него, след като разби конкуренцията на "Дрийм къп" 2014 в Копривщица, съобщава БГНЕС.

Николов, който е носител на редица рекорди от Световни и Европейски турнири, спечели старта на средна дистанция /11.5 км/ с аванс от 7 мин. пред втория Николай Димитров (Браунтийм) и третия Владимир Атанасов (Бегун-Варна).

Това е втори пореден турнир по ориентиране, който се организира от СКО "Дрийм тийм" София. Над 300 участника от цялата страна вземат участие в събитието, което завършва утре, 8-ми юни, към 13.00 часа. При жените в средната дистанцията победи Наталия Димитрова (Академик Варна), втора остана Людмила Гоцева (Младост - Благоевград), а трета е Мая Недялкова (НСА-Сивен).

Официалното закриване на турнира по ориентиране в Копривщица ще бъде след финиширането на състезателите. Отборът-победител ще получи приза "Дрийм къп".

Над 300 атлети от цялата страна вземат участие в състезанието.