Червените дяволи надделяха трудно с 2:1 срещу Алжир

Белгия започна участието си на Мондиала в Бразилия с неочаквано трудна победа срещу Алжир с 2:1. Червените дяволи губеха в резултата до 70-та минута, но в крайна сметка успяха да постигнат обрат.

Отборът на Алжир, за който титуляр бе вратарят на ЦСКА Райс М'Боли, поведе в 25-та минута, когато Фегули бе точен от дузпа. Нарушението бе отсъдено за задържане срещу него от страна на Вертонген.

Въпреки сериозното си преимущество, Белгия успя да изравни едва в 70-та минута с попадение на резервата Фелайни. 10-ет по-късно, отлична контраатака на тима доведе и до втори гол.  Азар отклони за Мертенс, а крилото на Наполи, който също се появи на терена като резерва, се разписа с мощен изстрел под гредата.

Така играчите на Марк Вилмотс защитиха реномето си на тим, който притежава изключителна класа и може да се превърне в една от големите изненади на световното първенство. В другия мач от група "H" се изправят Русия и Южна Корея.