"Сините" победиха Галил Гилбоа с 87:79

Баскетболният отбор на Левски победи Галил Гилбоа с 87:79 в мач от четвъртия кръг на Балканската лига. Така "сините" успяха да вземат частичен реванш от съперника си, след като двата състава се срещнаха на финала на турнира през миналия сезон, а израелците спечелиха драматично след продължение.

Решаващо за успеха на тима на Тити Папазов бе първото полувреме от мача, когато домакините натрупаха солдина преднина от 20 точки. С прекрасна успеваемост от зоната за трите точки до края на мача, Левски контролираше напълно събитията на игрището и заслужено стигна до третата си победа в групата.

Марко Маринович изигра много силен двубой за победителите и завърши с 32 точки. Димитър Димитров добави 14 точки, а 11 отбеляза Чавдар Костов.