
Снимка: БГНЕС/ЕПА
Израелски самолет поразил крайбрежно кафене
Най-малко 74 палестинци са били убити при израелски въздушни удари в Ивицата Газа в понеделник, съобщиха представители на местните здравни власти и очевидци, цитирани от „Асошиейтед прес”.
Стотици палестински семейства се евакуират от Ивицата Газа
Тридесет души загинали, когато израелски самолет поразил крайбрежно кафене в град Газа. Ранени били десетки хора, много от които са в критично състояние, заяви ръководителят на службите за спешна помощ в северната част на Ивицата Фарес Ауа.
Али Абу Атейла - очевидец, който е бил в кафене Ал Бака по време на удара - разказа, че самолетът бомбардирал заведението без предупреждение и ударът бил усетен като земетресение.
При стрелба били убити 13 души. Десетима били застреляни в склад на ООН за хуманитарна помощ в Северна Газа, съобщиха медици.
Хиляди в Тел Авив на протест с искане за споразумение за освобождаване на заложниците в Газа (ВИДЕО)
Израелските въоръжени сили казаха, че са предприели множество стъпки, за да уведомят цивилните за операции, насочени към военни командни и контролни центрове на ислямисткото движение „Хамас" в северната част на палестинската територия.
Редактор: Дарина МетодиеваПоследвайте ни