Между 300 000 и 1,1 млн. каталунци излязоха по улиците на Барселона
Между 300 000 и 1,1 млн. каталунци излязоха на мирен протест днес в Барселона срещу отделянето на автономния им регион от Испания, информира "Франс прес", цитирана от БГНЕС.
ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ ПРОТЕСТА В БАРСЕЛОНА
Първото число е посочена от местната полиция, докато организаторите говорят за 1,1 млн. и дори за 1,6 милиона демонстриращи.
Стотици хиляди в Каталуния протестират срещу отцепването (ВИДЕО+СНИМКИ)
Акцията е организирана само два дни, след като каталунският парламент прокламира независимост на богатия регион със 7,5-милионно население.


Днешната акция е проведена по инициатива на организацията "Каталунско гражданско общество". Тя бе подкрепена и от центристката партия Граждани“, социалистическата партия на Каталуния и управляващата в кралството Народна партия.
ОФИЦИАЛНО: Испания пое управлението на Каталуния
Тези три формации са опозиционни в Каталуния и техните депутати напуснаха парламента в петък преди гласуването на резолюцията за независимост.
В КАТАЛУНИЯ: Еуфория и контрапротести по улиците на Барселона
Преди масовата проява стотици хора дойдоха пред сградата на Националната полиция в Барселона, за да изразят подкрепата си тази институция. Те стискаха ръцете на подчинените на Мадрид полицаи и скандираха лозунги за единна Испания.
За още новини харесайте страницата ни във Facebook ТУК. Там очакваме и вашите коментари.
Редактор:
Последвайте ни